Našim zákazníkům nabízíme české ryby a rybí výrobky v nejvyšší kvalitě. Péči ale nevěnujeme jen produktům, nýbrž i přírodě. V kvalitě ryb se odráží naše každodenní péče o rybníky, vodu a okolní krajinu. Přečtěte si, jak ryby chováme, zpracováváme, jak pokračujeme v poctivé práci našich předků z 15. století, jaké sezónní akce právě probíhají a co je u nás nového.
SERIÁL RYBY (9): Treska obecná a tmavá
Treska je dokonalým příkladem toho, že i nenápadná ryba může být skutečným gastronomickým klenotem. Její chuť se dá snadno upravit do mnoha podob, což dokládají tisíce receptů z celého světa. Objevte i vy půvab této lahodné rybí pochoutky a inspirujte se k její přípravě!
Seriál ryby (8): Amur bílý a sleď obecný
Některé ryby jsou nejen delikatesou a zdrojem výživných látek, ale mají také významnou roli ve vodním hospodářství. Mezi ty, které vynikají svými přínosy, patří i amur bílý a sleď obecný. Jaké jsou konkrétní důvody, proč jsou tyto ryby tak potřebné a co dalšího byste o nich měli vědět?
Seriál ryby (7): Tolstolobik bílý a makrela obecná
Jedna je mírumilovným gigantem ze sladkých vod, druhá drobným predátorem moří a oceánů. Tolstolobik bílý a makrela obecná jsou ryby zcela odlišného charakteru, ale překvapivě mají společného více, než by se na první pohled mohlo zdát. Obě spojuje vysoký obsah zdravých tuků, díky čemuž z nich snadno vytvoříte šťavnaté rybí pochoutky. Co je dobré vědět před tím, než se pustíte do jejich přípravy?
Seriál ryby (6): Štika obecná a mořská
Přemýšlíte, jak zpestřit svůj jídelníček? Co takhle začít tím, že zahrnete štiku do přípravy svých oblíbených pokrmů. I když je chutná a zdravá, ve srovnání s populárnějšími druhy ryb bývá bohužel často opomíjena.
Seriál ryby (5): Pstruh duhový a tuňák
Už jste měli grilovaného pstruha na másle? To je dobrota! A stejně tak steak z tuňáka – z jedné z nejzdravějších ryb vůbec. Pstruh a tuňák jsou další zástupci sladkovodních a mořských druhů, které jsou v žebříčku oblíbenosti hned za kaprem a lososem.
Seriál ryby (4): Kapr obecný a losos. Kterému dáte přednost?
Spotřeba rybího masa je bohužel léta letoucí nízká. Přesto máme v Česku dva favority, se kterými si občas rádi zpestříme jídelníček. Ze sladkovodních ryb je to kapr, který je pro nás hlavně tradičním vánočním pokrmem. A z mořských ryb je to losos, kterého spotřebitelé vnímají především jako potravinu zdravého životního stylu.
Seriál ryby (3): Mořské druhy, ze světových vod rovnou na váš stůl
Česko není ve spotřebě rybího masa právě na vrcholu žebříčku. Na druhou stranu, jídla s mořskými rybami a plody jsou u nás mnohem oblíbenější než ty se sladkovodními. Čím to je? Vždyť kapr, lín, pstruh a další ryby jsou skutečným darem pro náš jídelníček. Mají jemnou vůni, chuť a například zdravotní rizika jsou v porovnání s mořskými druhy jen velmi malá. Projděte si sami druhý díl našeho seriálu, který jsme věnovali právě sladkovodním rybám.
Seriál ryby (2): Sladkovodní druhy, skutečný dar pro náš jídelníček
Úvod do ryb už máme v rámci našeho seriálu za sebou. Mimo jiné jsme se dozvěděli, že konzumace rybího masa je přínosná pro všechny věkové kategorie a ryby jako zdroj bílkovin si mohou dopřát i lidé, kteří se snaží redukovat svou váhu. Rybí maso je lehce stravitelné a snadno se připravuje. Ne všichni ale vědí, jak rybu v domácích podmínkách připravit. Přitom není třeba vymýšlet nic složitého. Stačí jen kvalitní ryba, sůl, olej a nějaká ta bylinka. Ryby snadno přijímají chutě i vůně různých bylin.
Seriál ryby (1): To nejlepší, čím můžete obohatit svůj jídelníček
„Ryby jsou zdravé. Jezte ryby! Rybí maso alespoň 1× týdně v našem jídelníčku... Nebo 2×? Ryby jako kamarádi nejrůznějších diet...” Kolikrát jsme už něco takového slyšeli? Od malička to „máme na talíři” od rodičů i učitelů ve škole a dočítáme se to z titulků nejrůznějších časopisů o zdravé životosprávě. A je to pravda. Ryby bychom opravdu měli mít na talíři. Jenže proč?